Renowacja felg

W godzinach od 8 do 20

Renowacja felg krok po kroku

DOSTARCZENIE FELG DO RENOWACJI

Felgi można dostarczać bez wcześniejszego ustalenia terminu, w dni robocze w godzinach 08.00 – 17.00 oraz w soboty w godzinach 08.00 – 13.00. Do renowacji można dostarczyć same felgi lub felgi z oponami – dysponujemy serwisem oponiarskim, wyposażonym w nowoczesny sprzęt, umożliwiający serwis kół do 25 cali. Dla klientów, którzy nie posiadają dwóch kompletów kół, istnieje możliwość pozostawienia auta w naszym serwisie na czas renowacji lub wypożyczenie kół zastępczych. Pierwszym krokiem renowacji jest sprawdzenie felg pod kątem uszkodzeń mechanicznych. Jednym z podstawowych założeń naszej firmy jest bezpieczeństwo – felgi mocno uszkodzone nie są przyjmowane do renowacji. Następnie diagnozujemy felgi pod kątem uszkodzeń i typujemy felgi, które należy wyprostować (pospawać, napawać), stoczyć ranty w celu ich uformowania. Na tym etapie Klient wybiera kolor z naszej palety, ewentualnie nasi pracownicy służą radą w zakresie jego doboru. .

My photo

 

PROSTOWANIE FELG, TOCZENIE RANTÓW

Kolejny etapem jest naprawa mechaniczna felg; prostowanie, spawanie lub toczenie rantów w celu wyrównania. Wszystkie naprawy wytypowane w momencie przyjmowania felg do naprawy. W naszej ofercie znajdują się takie usługi spawalnicze jak: spawania – dotyczy pęknięć; napawanie ubytków na rantach, najczęściej spowodowanych najechaniem na krawężniki. Oferujemy także usługę toczenia uszkodzonych rantów – polega ona na wygładzeniu nierówności.


PRZYGOTOWANIE FELG DO MALOWANIA

Początkiem procesu odnowy lakieru jest usunięcie wszystkich starych powłok. W przypadku felg stalowych, możemy od razu przystąpić do piaskowania. Z felg aluminiowych usuwamy lakier, myjemy felgi i po osuszeniu trafiają do automatycznego urządzenia piaskującego, aby nie uszkodzić delikatnej powłoki aluminium, maszyna piaskująca posiada dodatkowo regulator obrotów.


MALOWANIE FELG

Po przygotowaniu felg, przystępujemy do ich szlifowania – aby zniwelować ewentualne zadrapania, wgniecenia. Na korozje mamy sposób aby ją ograniczyć wizualnie. Początkiem procesu malowania jest podkładowanie specjalnymi podkładami epoksydowymi. Po nałożeniu farb podkładowych, felgi są malowane farbą bazową, a następnie specjalnymi lakierami bezbarwnymi.


SERWIS OPONIARSKI. MONTAŻ OPON

Po pomalowaniu felg, czas na montaż opon. Oferujemy możliwość montażu na nowoczesnych maszynach. Nasze montażownice to w pełni automatyczne urządzenia, dzięki wzmocnionej konstrukcji idealnie nadające się do obsługi nawet najbardziej wymagających opon. Po zamontowaniu koła, wyważane są na nowoczesnych urządzeniach. Staramy się zawsze wyważać koła przy kliencie, przed wydaniem lub montażem na auto. Zaletą pompowania kół azotem w porównaniu z pompowaniem powietrza to: mniejsze zużycie paliwa, mniejsze prawdopodobieństwo pęknięcia ogumienia, dłuższa żywotność opony, mniejszy hałas.


ODBIÓR FELG lub CAŁYCH KÓŁ

Ostatnim etapem jest powiadomienie Klienta o wykonanej usłudze i możliwości odbioru zregenerowanych felg, do klienta wysyłana jest wiadomość SMS.
Klient zobowiązany jest do odbioru felg w czasie do 5 dni roboczych od momentu powiadomienia. Oczywiście można ustalić dłuższe magazynowanie pomalowanych felg – w takim przypadku pobierana jest dodatkowa opłata.
Aby umówić się na montaż felg lub kół po renowacji należy zapisać sie w naszej rezerwacji stanowisk online (w uwagach prosimy o wpisanie numeru zlecenia).